Завантаження

01 липня 2019

Українські прем'єри творів сучасних композиторів

01.07. 2019 у Великому залі Київської консерваторії (Національної музичної академії ім. П.І.Чайковського) New Era Orchestra на чолі із Тетяною Калініченко та Крістоф Зітцен вперше виконали в Україні твори для перкусії та оркестру сучасних композиторів Авнера Дормана, Еммануеля Сежурне та Родріґо & Ґабріели (в аранжуванні Еміко Учіяма та Артема Рощена).

Авнер Дорман

Сучасний ізраїльський композитор та диригент, живе та працює у США. Музичну освіту здобував паралельно із навчанням на фізичному факультеті Тель-Авівського Університету, займаючись у композитора Йозефа Барданашвілі, вчений ступінь доктора у композиції отримав у Джуліардській Школі у класі Джона Корильяно.

У 25 років Авнер Дорман став наймолодшим в історії композитором, що отримав престижну ізраїльську премію Prime Minister's Award, того ж року він  був нагороджений премією ACUM за симфонію Ellef (2001), з того часу Авнер є володарем численних премій, призів, та нагород, серед яких:  Israeli Cultural Ministry Prize for best performance of Israeli Music (2002), ACUM Best Composition of the Year Award (2004), First Prize at the Asian Composers League Young Composers Award (2004), Morton Gould Young Composers Award (2003, 2004, 2005), IcExcellence Foundation Chosen Artist (2008), International Opera Awards (finalist, World Premiere category, 2018),  Azrieli Prize for Jewish Music for Nigunim (2018).

Творчий доробок композитора вражає шириною жанрового діапазону: від камерних та сольних творів для одного виконавця – до великих симфонічних композицій та опер. Дебютна опера Авнера «Wahnried» у 2018 була відзначена нагородою International Opera Awards у категорії «Світова прем’єра».

Твори Авнера Дормана є ключовими у сучасних репертуарах найкращих світових оркестрів, диригентів та солістів. Його виконують: Нью-Йоркський філармонічний оркестр, Лос-Анджелеський філармонічний оркестр, Сан-Франциско Симфоні, Мюнхенський філармонічний оркестр, Ізраїльський філармонічний оркестр та Симфонічний оркестр Віденського радіо.

Музику композитора випускають численні лейбли, серед яких Naxos, Deutsche Grammophone, Canary Classics. 

Музичний стиль Авнера Дормана позначений поєднанням майстерності ювеліра, уважного до найдрібніших деталей, строгої техніки та емоційної проникливості, що надають його композиціям унікального «присмаку», характерного для традиційної музики Середнього Сходу.

Еммануель Сежурне

Сучасний французький композитор та перкусіоніст, народився у Лиможі. Навчався грі на фортепіано, скрипці, вивчав історію музики, акустичний та музичний аналіз у Страсбурзькій консерваторії, після чого, у 1976 продовжив професійну музичну освіту як перкусіоніст, вступивши до класу Жана Батіня – засновника легендарного Страсбурзького ансамблю перкусіоністів (Les Percussions de Strasbourg), який пробудив у майбутнього композитора інтерес до сучасної та імпровізаційної музики та інспірував його до активного саморозвитку та творчості. З 1984 Еммануель Седжорне очолює кафедру перкусії Страсбурзької консерваторії, проводить майстер-класи, що користуються надзвичайним успіхом у консерваторіях Європи, D Munich Competition, Geneve, Tromp Competition, Salzburg Marimba Competition.

 

Його твори для перкусії користуються великою популярністю та виконуються по всьому світу (у Німеччині, Швейцарії, Польщі, Латвії, Болгарії, Бразилії, Турції, Китаї та Кореї), найвизначніший серед яких – Концерт для маримби та струнного оркестру, створений на замовлення перкусіоніста Богдана Бакану з 2005 року став головним твором у репертуарі маримби та налічує понад 400 виконань з оркестром. Однак, композитор у своїй творчості не обмежується лише музикою для перкусії, звертаючись до різних жанрів камерної, симфонічної та хорової музики.

Музичний стиль Еммануеля Седжорне – це синтез західноєвропейської академічної традиції, джазу, року та поза-європейської музичної культури.

Родріґо & Ґабріела

Дует мексиканських гітаристів Родріґо Санчеса (соло-гітара) та Ґабріели Кінтеро (ритм-гітара), заснований у 2000 році. Особливістю їхнього музичного стилю є поєднання фламенко та латинського року, накладаючи характерні для латинської музики гармонії на притаманну рок-музиці композиційну структуру. У їх творчому доробку 5 студійних альбомів. Твори Родріґо та Ґабріели звучать у саундтреках до фільму «Пірати Карибського моря» та у серіалі «Breaking Bad».